Kontakt

Hör gärna av dig till oss så berättar vi mer.
Kontaktuppgifter till alla medarbetare hittar du här.

Ledning

Per-Erik Nilsson

VD

Docent

070-515 24 46

pe.nilsson@chalmersindustriteknik.se

Ingrid Nyström

Affärsområdeschef Samhälle

Tekn. Doktor

070-382 4565

ingrid.nystrom@chalmersindustriteknik.se

Mari-Liis Maripuu

Affärsområdeschef Inomhusmiljö

Tekn. Doktor

076-234 58 18

mari-liis.maripuu@chalmersindustriteknik.se

Roger Nordman

Affärsområdeschef Industri

Tekn. Doktor

070-601 06 19

roger.nordman@chalmersindustriteknik.se

Åsa Wahlström

Affärsområdeschef Byggd miljö

Adjungerad Professor på Lunds Tekniska Högskola

076-769 93 66

asa.wahlstrom@chalmersindustriteknik.se

Heléne Johansson

Kommunikatör

072-963 80 37

helene.johansson@chalmersindustriteknik.se

Medarbetare

Alexander Gerdin

Projektledare

Civilingenjör

073-088 44 11

alexander.gerdin@chalmersindustriteknik.se

Anders Åsblad

Seniorkonsult

Civilingenjör

070-382 11 75

anders.asblad@chalmersindustriteknik.se

Anette Winter

Projektledare

Civilingenjör

072-221 13 15

anette.winter@chalmersindustriteknik.se

Daniel Olsson

Projektledare

Tekn. licentiat

070-214 12 15

daniel.olsson@chalmersindustriteknik.se

Elin Svensson

Projektledare

Docent

070-305 83 52

elin.svensson@chalmersindustriteknik.se

Emmi Voogand

Projektledare

B.Sc.

073-618 47 16

emmi.voogand@chalmersindustriteknik.se

Enno Abel

Senior rådgivare

Professor Emeritus

070-232 47 67

enno.abel@chalmersindustriteknik.se

Fredrik Hildor

Projektledare

Tekn. Doktor

072-225 67 60

fredrik.hildor@chalmersindustriteknik.se

Gaurab Lama

Projektledare

Civilingenjör

070-241 08 56

gaurab.lama@chalmersindustriteknik.se

Helena Nakos Lantz

Projektledare

Civilingenjör

076-232 52 83

helena.lantz@chalmersindustriteknik.se

Jan-Olof Dalenbäck

Senior rådgivare

Professor på Chalmers

070-537 31 53

jan-olof.dalenback@chalmersindustriteknik.se

Jessica Johansson

Projektledare

Tekn. licentiat

073-805 06 41

jessica.johansson@chalmersindustriteknik.se

Josep Termens

Projektledare

M.Sc.

073-411 74 59

josep.termens@chalmersindustriteknik.se

Karin Eriksson

Projektledare

Tekn. Doktor

073-319 09 93

karin.eriksson@chalmersindustriteknik.se

Karin Glader

Projektledare

Civilingenjör

070-774 70 08

karin.glader@chalmersindustriteknik.se

Lars E. Ekberg

Senior rådgivare

Professor på Chalmers tekniska högskola

070-315 11 55

lars.ekberg@chalmersindustriteknik.se

Malin Ljungskog

Projektledare

Civilingenjör

0762- 71 10 71

malin.ljungskog@chalmersindustriteknik.se

Maria Haegermark

Projektledare

Tekn. licentiat

073-366 22 99

maria.haegermark@chalmersindustriteknik.se

Maria Jangsten

Projektledare

Tekn. Doktor

072-378 07 75

maria.jangsten@chalmersindustriteknik.se

Markus Lundborg

Projektledare - Tjänstledig

M.Sc.

070-571 09 23

markus.lundborg@chalmersindustriteknik.se

Matthias Schmitz

Projektledare

Tekn. Doktor, MBA

073-681 88 68

matthias.schmitz@chalmersindustriteknik.se

Mette Lager

Projektledare

Civilingenjör

079-359 58 32

mette.lager@chalmersindustriteknik.se

Per-Åke Franck

Seniorkonsult

Tekn. Doktor

070-606 36 72

per-ake.franck@chalmersindustriteknik.se

Peter Filipsson

Projektledare

Tekn. Doktor

070-620 09 08

peter.filipsson@chalmersindustriteknik.se

Pontus Bokinge

Projektledare

Civilingenjör

0763-91 09 16

pontus.bokinge@chalmersindustriteknik.se

Stefan Aronsson

Projektledare

Tekn. Doktor

070-672 11 51

stefan.aronsson@chalmersindustriteknik.se

Thore Berntsson

Senior rådgivare

Professor Emeritus

070-308 80 09

thore.berntsson@chalmersindustriteknik.se

Tommy Sundström

Projektledare

Tekn. licentiat

070-399 11 49

tommy.sundstrom@chalmersindustriteknik.se

Victoria Edenhofer

Projektledare

Civilingenjör

070-440 64 68

victoria.edenhofer@chalmersindustriteknik.se

Viktor Stenberg

Projektledare

Tekn. Doktor

073-302 94 90

viktor.stenberg@chalmersindustriteknik.se

Vi samverkar med